5 причин, чому тобі треба податися в Міську молодіжну раду 

Всі ми регулярно, чи хоча б періодично чуємо про якусь “молодіжну політику”, про те, що молодь це взагалі “наше майбутнє” та інші натхненні, але часто безсенсовні тези. Що взагалі ця молодіжна політика? Чому вона така важлива, що нею всі хочуть займатися, але все ніяк? І при чому до всього цього молодіжна рада? Нумо розбиратися! 

Насправді все доволі просто, для цього треба просто запитати себе, як молоду людину – “чого я хочу, щоб робилося у цьому місті для мене?”, і це буде про якісні послуги в місті, доступний транспорт, можливості для розвитку. Далеко не про спільні суботники чи вечірки — так, вони також потрібні та важливі, але це про події, які є лише невеликою складовою політики. Політика це про те, що робить громада, щоб молоді хотілось тут залишитися, розвиватися, створювати, щось своє, а не поїхати шукати по світу кращого життя. 

До чого тут Молодіжна рада?

У громади багато проблем, і на жаль, питання молоді ніколи не були пріоритетними, а ті що розглядаються найчастіше знаходяться у категорію “культурно-масові заходи” (“от бачите, ми поруч з молоддю і зробимо для неї УСЕ… колись”), і для того, аби давати нам можливість брати участь у прийнятті рішень, існує такий орган як молодіжна рада. Через неї дійсно можна розв’язувати питання, що турбують молодь з різних спільнот та категорій, адвокатувати зміни до вже наявних процесів, і вивчати те як працює місцеве самоврядування, щоб колись стати його частиною, або навіть очолити. 

Молодіжна рада — репрезентативний консультативно-дорадчий орган при міському голові та міській раді, що представляє інтереси молоді у владі, дає змогу прямої участі молоді в процесі прийняття рішень демократичним шляхом.

Тому, якщо тобі менше ніж 35 років, ти мешкаєш у Запоріжжі, прагнеш змін і готовий брати на себе відповідальність, представляючи свою спільноту (навчальний заклад, компанію, громадську організацію, або просто неформальну спільноту), ПОДАВАЙСЯ У МОЛОДІЖНУ РАДУ! Це важливо! 

Детально про це дізнайся тут: https://zp.gov.ua/pages/125906-zaporizka-molodizna-miska-rada 

Дедлайн подачі 17-го квітня! 

Навіщо це особисто тобі? 

Причина 1: Тобі ще жити у цьому місті! 

Згідно з оновленими даними Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, молодь в Україні – це близько 15% від загального демографічного зрізу. А ще молодь рішуче налаштована брати участь у процесах відбудови України, таке бажання висловили 79% респондентів в Україні в опитуванні проведеного Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ). Якщо ми хочемо жити у вільній, демократичній і незалежній країні, ми зобовʼязані приймати рішення на місцях ВЖЕ ЗАРАЗ, щоб кожному і кожній було безпечно і комфортно.

Причина 2: Знайомства, знайомства і ще раз знайомства

Молодіжна рада це річний тест-драйв на прокачку твоїх лідерських, організаційних, дипломатичних навичок. Це про побудову мережі звʼязків з лідерами й лідерками в громаді та в країні. Будучи депутатом в молодіжній раді, ти отримуєш  можливість працювати з такими самими молодими та проактивними, напряму ставити питання тим, хто приймає рішення у місті й впливати на їх рішення — дискутувати, обговорювати, аргументувати та показувати приклади. 

Причина 3:  Молоді потрібен гучний голос

Доведи усім цим людям, що молодь це не тільки про вечірки, посиденьки на лавочках (бо молодіжного центру поки немає, упс), та відеоігри. Молодь це про нові підходи та цінності, про впровадження найкращих практик з усього світу у рідному місті. І для цього треба говорити! Голосно говорити! Бо якщо ніхто не говорить – ніхто не почує. Говори про проблеми не тільки в соцмережах, але й з тими, хто може їх вирішувати вже сьогодні!

Причина 4: Кар’єра

Молодіжна рада це в першу чергу про унікальний досвід, і розуміння процесів. Такий пункт у твоєму резюме відкриє безліч дверей для стажувань, навчання та роботи. Бо ти молодий лідер на тільки на словах, а й на практиці. 

Причина 5: Роби конкретні зміни у своїй громаді 

Зроби та добийся розміщення адекватної схеми громадського транспорту в місті, створи та відкрий молодіжний центр, підтримай волонтерів, що є в громаді, подружись з іншими молодіжними радами та налагодь побратимські відносини між громадами. Просувай інклюзивність, нагадуй всім про потреби молоді, пропонуй нові підходи та рішення. 

Ти й сам не помітиш, як громада стане кращою та дружньою до молоді!

Прокрутка до верху