Конкурс мініініціатив для молоді Запоріжжя — це унікальна можливість отримати фінансування на проєкт до 150 000 грн та реалізувати власну соціальну ініціативу в межах міста.
Це можливість кожному й кожній отримати фінансування на реалізацію власної ідеї, а щеее – прокачати свої навички планування проєктів та їх презентації. Про усе це – нижче!
ЮНІСЕФ за фінансової підтримки німецького банку розвитку KfW у співпраці з ГО “СТЕП” і “Молодь Онлайн”, за технічної підтримки Молодіжної ради Запоріжжя та Міського молодіжного центру, прагнуть підтримати інноваційні ідеї молодих активістів, які готові змінювати місто на краще!
Чи можу я взяти участь у конкурсі?
Звісно!, якщо ти є у складі:
- громадської організації, громадської спілки чи благодійного фонду
- ініціативної групи, яка не є офіційно зареєстрованою (від 3 осіб)
- або представляєш інші інститути громадянського суспільства – студраду, заклад освіти, медіа, будь-яку іншу тематичну спільноту, яка діє на некомерційних умовах!
Важливо: Учасники/ці мають бути зареєстровані, проживати та здійснювати діяльність у межах Запорізької міської територіальної громади.
А які проєктні напрямки ви підтримуєте?
Ми очікуємо проєкти за такими тематиками (з варіативними прикладами!):
- розвиток громадянської активності: зробити своїх однолітків більш обізнаними юридично, дати розуміння як працюють міська та обласна ради, влаштувати дискусійну платформу про те, чому важливо бути активним особливо у наш час
- протидія міграції молоді: все, що допоможе сформувати позитивний образ міста, від культурних заходів аж до професійних можливостей!
- формування молодіжного лідерства: управління командами, підвищення рівня ділової комунікації, менторські та обмінні можливості
- популяризація волонтерства: волонтерський хаб? соціальна акція? запуск чат-боту з поширення волонтерських можливостей? Чому б і ні!
- розвиток критичного мислення: формування здатності до аналізу інформації, користування ШІ, дискусійні клуби та ініціативи, медіапроєкт з аналізу контенту теж може бути!
- покращення міського простору: більше зелених зон, місць для сидіння, дерев і навіть громадський сад – усе підійде під цей формат.
- протидія змінам клімату: саме час популяризувати культуру сортування, літо – пора для прибирань, або ж як ідея – організація SWOP-подій, які підтримують повторне використання речей й зменшують кількість сміття.
- розвиток емоційної резистентності молоді: психологічні тренінги, програми подолання тривоги й розвитку емоційного інтелекту.
Скільки коштів можна отримати на 1 проєкт?
Конкурс передбачає два типи підтримки:
- Мікро-ініціативи: до 50 000 грн.
- Середні міні-ініціативи: до 150 000 грн.
Терміни проведення конкурсу
- Прийом заявок: до 21 квітня 2025 року
- Реалізація проєктів: не більше протягом 60 днів мають бути виконані усі ключові заходи проєкту! Окремо даємо час на звітування.
Як подати заявку?
- Підготуйте необхідні документи:
- Статутні документи
- Резюме ключових членів команди
- Опис концепції проєкту > https://docs.google.com/document/d/19to8z2m7qKbRQcQUMm0upVWWsQGXLlOr/edit?usp=sharing&ouid=113235364117084659710&rtpof=true&sd=true
- Бюджет проєкту > https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kVy0yMNSj5vbDl0CSqTeaN8tokHZi-EV/edit?usp=sharing&ouid=113235364117084659710&rtpof=true&sd=true
- Надішліть документи на пошту: grants@molodonline.org.ua
- У темі листа вкажіть: “[Назва організації/автора ініціативи] – [Назва міні-ініціативи] – Конкурс мініініціатив для молоді Запоріжжя”
Критерії оцінювання
Проєкти розглядатиме експертна комісія. До її складу увійдуть представники ЮНІСЕФ, Департаменту спорту, сім’ї та молоді ЗМР, ГО “СТЕП” і “Молодь Онлайн”, Молодіжної ради та один представник/ця депутатського корпусу ЗМР. Вони будуть оцінювати проєкти за:
- Відповідність пріоритетам конкурсу (перелік тематик, який наводили вище)
- Актуальність проблеми
- Реалістичність результатів
- Довгостроковий вплив
- Фінансова обґрунтованість
- Компетентність членів команди
Ну і кілька корисних порад щоб отримати фінансування на проект
- Чітко визначте проблему, яку вирішує ваш проєкт. Задайте собі та команді такі питання: яка конкретна потреба існує? Хто стикається з цією проблемою? Які наслідки цієї проблеми? Як ми можемо її вирішити?
- Опишіть очікувані результати. Після визначення проблеми необхідно чітко сформулювати, яких саме результатів ви очікуєте досягти своїм проєктом. Це допомагає зрозуміти, куди ви рухаєтеся і як виміряєте свій успіх. Пам’ятаємо про SMART метод!
- Підготуйте реалістичний бюджет. Він може включати (але не обмежується) витратами на обладнання та матеріали, маркетинг та рекламу, непередбачувані витрати (резервний фонд на випадок непередбачених ситуацій). Проте якомога чіткіше поясніть нам (і собі!) кожен пункт.
- Розкажіть про досвід та потенціал вашої команди, ми впевнені, що ви ними пишаєтесь!
Контакти для консультацій
- Електронна пошта: grants@molodonline.org.ua
- Офіційне положення про конкурс для ознайомлення з усіма деталями >
- Адміністратор конкурсу: Громадська організація «Молодь Онлайн»
Затверджене положення про порядок проведення конкурсу
Не упустіть шанс змінити Запоріжжя разом з нами!
Маєш питання – спробуй знайти відповідь у документі з FAQ які ми зібрали з усіх питань що нам прийшли: