Як подати заявку на конкурс мініініціатив – FAQ та відповіді

Якщо ти маєш ідею, яка покращить життя громади — настав час діяти! Подавай заявку до 21 квітня, отримуй фінансування на свій проєкт, менторську підтримку та допомогу в організації.

1.Що таке мініініціативи? 

Мініініціативи — це локальні проєкти, ініційовані молоддю, які спрямовані на покращення життя у місті Запоріжжя. Конкурс реалізується для підтримки ідей, що відповідають актуальним потребам молоді. Тематичні пріоритети конкурсу базуються на результатах серії дослідницьких та консультаційних заходів, проведених із вересня 2024 по січень 2025 року: опитування U-Report щодо потреб молоді в Запоріжжі, форуму-Ідеятону, а також його продовження — Молодіжних кавʼярень у форматі світового кафе, під час яких учасники спільно доповнювали та конкретизували рішення, запропоновані раніше. Із зібраними висновками можна ознайомитися у Візійному документі про проблеми та потреби молоді м. Запоріжжя за посиланням.

2. Як подати заявку? 

Заявку слід подати на електронну адресу: grants@molodonline.org.ua до 21 квітня 2025 року 23:59:59. Заявки, що надіслані пізніше не розглядаються. Необхідно надіслати: 

● концепцію проєкту; 

● бюджет; 

● резюме членів команди (для ініціативної групи) або установчі документи (для ГО/БФ/ГС). 

З шаблонами форма і Положенням про проведення конкурсу ви можете ознайомитися за посиланням. А за усіма оновленнями читати на сайті ГО «Молодь Онлайн» та ГО «СТЕП». Конкурс відкритий як для зареєстрованих організацій, так і для ініціативних груп без статусу юридичної особи. Якщо ваша команда потребує юридичної підтримки — зверніться до ГО «Молодь Онлайн» або ГО «СТЕП».


3. Коли буде відомо про результати конкурсу? Коли починається реалізація?

 Оголошення результатів — до 25 квітня 2025 року. Реалізація проєктів триває до 90 днів, із яких не більше 60 днів на основні активності. Орієнтовна дата старту — 1 травня, з урахуванням 5 днів на закупівлі та підготовку.

4. Як описати бекграунд проєкту?

У розділі бекграунду потрібно чітко описати: 
● яка проблема вирішується; 
● чому ця проблема актуальна; 
● чому обраний саме такий спосіб її вирішення. 

Форма опису — лаконічна, логічна, з акцентом на розуміння проблеми, обґрунтованість рішення та очікуваний вплив.

5. Як описати очікувані результати та вплив?

Проєкт має включати як кількісні, так і якісні показники в залежності від цілей вашого проєкту: 
● Кількісні: кількість учасників (орієнтовно — від 300), кількість заходів, відсоток представників вразливих груп тощо.
● Якісні: зміни у поведінці, навичках або відношенні учасників, потенціал масштабування чи сталості

6. Який розмір ініціативи вважати міні, а який середнім?

Мініініціатива — бюджет до 100 000 грн; 

Середня ініціатива — до 150 000 грн.Ви самі обираєте категорію. Подача в обидві категорії одночасно — неможлива. Очікування щодо охоплення та впливу пропорційні розміру запитуваного бюджету.

7. Чи потрібно залучати бухгалтера до проєкту?

Ні. Фінансовий менеджмент та закупівлі бере на себе ГО «Молодь Онлайн». Всі витрати будуть здійснені в натуральній формі (in-kind), тобто ви отримуєте все необхідне для реалізації ініціативи. Ініціативи без юрособи не можуть закуповувати основні засоби (наприклад, техніку) без партнерства з офіційною установою.

8. Де знайти офіційне положення?

Положення та документи розміщені на сайті Молодь Онлайн у розділі «Блог» у статті про цей конкурс (клікай на посилання) . Також посилання на офіційні джерела надсилаються всім, хто заповнив форму або звернувся із запитом.

9. Чи можуть брати участь молоді люди з громад поблизу Запоріжжя?

Так, але реалізація проєкту має відбуватись на території Запоріжжя і бути спрямована на молодь Запоріжжя.

10. Як обґрунтувати бюджет?

Бюджет має відповідати ринковим цінам і логіці проєкту. Завищення сум, необґрунтовані позиції або нераціональні витрати можуть призвести до часткової або повної відмови. Бюджет — це підтвердження, що ви розумієте потреби проєкту.

11. Чи можна включати в бюджет мерч або подати кілька проєктів?

Так, мерч дозволено, якщо він підтримує мету проєкту. Допустимо подати до 2-х заявок, але переможцем може стати лише одна.

12. Чи передбачена менторська підтримка?

Так. Менторську підтримку надаватимуть ГО «Молодь Онлайн», ГО «СТЕП», Молодіжний центр, а також Департамент спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради.

13. Які витрати є неприпустимими?

Не допускаються: алкоголь, зброя, медикаменти, партійна агітація, будівельні послуги, великі капітальні витрати (машини, верстати) без чіткого обґрунтування.

14. Чи допускається онлайн-формат?

Так, хоча пріоритет — офлайн-формати. Онлайн не знижує бали, якщо логічно інтегрований у концепцію.

15. Як і чи потрібно повідомляти організаторів або погоджувати з ними, якщо людина покидає команду?

Потрібно повідомити координаторів про це. Узгодження не є обовʼязковим, але новий учасник не може бути політично активною особою.

16. Чи буде фідбек щодо відхилених заявок?

За можливості буде наданий короткий фідбек після завершення конкурсу. Пріоритет — підготовка якісних заявок заздалегідь.

17. Де шукати більше інформації?

Стаття про конкурс з детальним описом у нас на сайті – тут або на наших сторінках у

Прокрутка до верху